برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید

جزئیات بلاگ

نحوه پاکیزه نگه داشتن لوازم خانه از دست کرونا ویروس

نحوه پاکیزه نگه داشتن لوازم خانه از دست کرونا ویروس

پاکیزه نگه داشتن لوازم خانه از دست کرونا ویروس یکی از مهم ترین کارهایی است که با انجام آن می توان از ورود و ماندن این ویروس خطرناک به منزل جلوگیری کرد. پس از انجام تحقیقات مختلفی که تاکنون بر روی ویروس کرونا انجام گرفته است، میزان سرعت سرایت این ویروس را فوق العاده بالا ذکر کرده اند و به همین دلیل اجتناب از ورود به اجتماعات و مکان های شلوغ مهم ترین توصیه ای است که بسیار به آن تأکید شده است. بر همین اساس نیز به گفته ی پزشکان و محققان امن ترین مکان موجود برای همه ی افراد منزل آن ها بوده، تا جایی که برای شان امکان دارد بهتر است از منزل خارج نشوند. بنابراین پاکیزه نگه داشتن لوازم خانه از دست کرونا ویروس از مهم ترین اقدامات برای امن نگه داشتن خانه بوده، به اعضای خانواده ها آرامش خاطر می دهد.

پاکیزه نگه داشتن لوازم خانه از دست کرونا ویروس

همان طور که اشاره شد به دلیل این که امن ترین جا در زمان همه گیری ویروس کرونا خانه ها هستند، پاکیزه نگه داشتن لوازم خانه از دست کرونا ویروس بهترین راه برای سلامتی افراد خانواده به شمار می آید و باعث می شود تا امنیت این محیط امن آلوده نشود و به خطر نیفتد. در واقع با انجام این کار، کرونا ویروس که بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا را به وجود می آورد به فضای امن خانه راه پیدا نکرده، بر روی اثاثیه اعم از مبل، سطوح مختلف لوازم و وسایل جا خوش نمی کند، و یا به بیانی بهتر با پاکیزه نگه داشتن لوازم خانه از دست کرونا ویروس این ویروس مزاحم از خانه بیرون انداخته می شود، بدون این که بتواند کسی را آلوده و بیمار کند.

زمان ماندگاری ویروس کرونا روی سطوح گوناگون چقدر است؟

پاکیزه نگه داشتن لوازم خانه از دست کرونا ویروس از آن جهت بسیار اهمیت دارد که زمان ماندگاری ویروس کرونا روی سطوح گوناگون با یکدیگر متفاوت است و دانستن اطلاعات معتبر در این زمینه بسیار کمک خواهد کرد تا با آرامش خاطر لوازم مختلف موجود در خانه را مورد استفاده قرار بدهیم. آخرین جدولی که توسط کانال رسمی وزارت بهداشت در این زمینه در پیام رسان سروش انتشار پیدا کرده است، در شکل زیر به صورت خلاصه توضیح داده می شود و در این مقاله از سایت مشهورشو در اختیار مخاطبان گرامی قرار می گیرد.

پاکیزه نگه داشتن لوازم خانه از دست کرونا ویروسنحوه پاکیزه نگه داشتن لوازم خانه از دست کرونا ویروس

 قرنطینه کردن

به منظور پاکیزه نگه داشتن لوازم خانه از دست کرونا ویروس برای برخی از لوازم و وسایل می توان روش قرنطینه کردن را مورد استفاده قرار داد. قرنطینه کردن وسایل موجود در خانه یعنی وسایلی را که می توان برای یک محدوده ی زمانی مشخص از آن ها استفاده نکرد، تا مدت سپری شدن زمان ماندگاری ویروس کرونا روی سطوح آن لوازم در مکانی که در تماس با آن ها نباشیم، قرار بگیرند و از آن ها استفاده نشود. به عنوان مثال وسایل کاغذی نظیر کتاب، پول، دفتر و یا وسایل پلاستیکی مثل مشماهای خرید، یا لوازمی مثل سی دی (CD) و دی وی دی (DVD) را می توان قرنطینه کرد. در رابطه با اسکناس نیز می توان از این روش استفاده کرد اما بهتر است خریدها را تا جایی که امکان دارد به صورت آنلاین انجام داد و یا از کارت های بانکی در خریدهای حضوری استفاده نمود.

ضدعفونی کردن

کاملاً مشخص است که روش قرنطینه کردن را به منظور پاکیزه نگه داشتن لوازم خانه از دست کرونا ویروس برای برخی از اثاثیه خانه مثل مبل نمی توان مورد استفاده قرار داد؛ چراکه این قبیل اثاثیه خانه را نمی توان بدون استفاده قرار داد و هر لحظه از آن ها استفاده می شود. برای ضدعفونی کردن آن ها ابتدا باید دستورالعمل موجود بر روی ماده ی ضدعفونی کننده به طور دقیق خوانده شود و سپس از آن استفاده گردد. پس از اسپری ماده ی ضدعفونی کننده بایستی کمی صبر کرد و سپس آن را از روی سطوح با یک دستمال تمیز پاک نمود. بهتر این است که تا جایی که امکان دارد این قبیل وسایل آلوده نشوند تا نیازی به ضدعفونی کردن آن ها با مواد مختلف ضدعفونی کننده وجود نداشته باشد. به عنوان مثال می توان کارهای زیر را انجام داد:

  • با لباس بیرون نباید در فضای خانه رفت و آمد نمود و یا روی مبل نشست.
  • برای وسایل خریداری شده باید یک مکان خاص در منزل در نظر گرفته شود تا همان مکان نیز نیاز به ضدعفونی کردن داشته باشد.
  • دست ها را در بدو ورود به منزل بایستی حدود ۲۰ ثانیه به طور کامل شست.
لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا