برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید

جزئیات بلاگ

ضدعفونی کردن لوازم شخصی چگونه باشد؟

ضدعفونی کردن لوازم شخصی چگونه باشد؟

ضدعفونی کردن لوازم شخصی یکی از کارهای فوق العاده مهمی است که در هر زمانی ممکن است به آن نیاز پیدا شود، به خصوص در زمان هایی که یک بیماری مسری نظیر آنفولانزا، حصبه، وبا و دیگر بیماری های همه گیر در بین مردم زیاد می شود. این روزها که مردم سراسر دنیا از جمله کشورمان ایران درگیر یک ویروس ناشناخته و خطرناکی به نام ویروس کرونا شده اند، ضدعفونی کردن وسایل مختلف مانند موبایل، تلفن، عینک، رایانه، تبلت و کلیه ی لوازمی که همواره در حال استفاده کردن از آن ها هستیم، بیش تر فکر ما را به خود مشغول کرده است و پس از ضدعفونی کردن آن ها احساس آرامش می کنیم و استرس ابتلا به بیماری در وجودمان از بین می رود. در واقع همین از بین رفتن دغدغه و نگرانی از بیمار شدن به خودی خود یک ایمنی بسیار عالی در برابر بیماری برای افراد به وجود می آورد که بسیار ارزشمند و مفید خواهد بود.

ضدعفونی کردن لوازم شخصی و از بین بردن کرونا ویروس

با ضدعفونی کردن لوازم شخصی می توان کاملاً مطمئن بود که ویروس کرونا از بین رفته است و دیگر وجود خارجی ندارد، به همین دلیل حتماً بایستی لوازم شخصی را بلافاصله پس از دست زدن به سطوح مختلف و یا قرار گرفتن آن ها در مکان های گوناگون ضدعفونی کرد. گوشی چه از نوع گوشی موبایل و چه گوشی تلفن ثابت وسیله ای است که دقیقاً در تماس با دو قسمت مهم از بدن یعنی گوش و دهان که راه مناسب برای ورود کرونا ویروس هستند، می باشد. این وسیله ی کوچک به دلیل این که به صورت مداوم مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند افراد را خیلی سریع به بیماری کووید ۱۹ و یا به تعبیر عموم، کرونا مبتلا سازد. انتقال بینهایت سریع این ویروس نیز اهمیت ضدعفونی کردن لوازم شخصی را برای درگیر نشدن با این بیماری واگیردار فوق العاده بیش تر کرده است؛ چراکه وسایلی مانند موبایل و یا یک تلفن آلوده با تماس به دست و سایر سطوح خانه و یا محل کار به سرعت می توانند کل فضا و وسایل موجود در آن فضا را آلوده کرده، افراد خانواده را به بیماری کرونا مبتلا سازند.

ضدعفونی کردن لوازم شخصیضدعفونی کردن لوازم شخصی چگونه باشد؟

لوازم شخصی خود را چگونه ضدعفونی کنیم؟

ضدعفونی کردن لوازم شخصی با توجه به این که مانند موبایل، تبلت، رایانه، لپ تاپ و تلفن از وسایل الکترونیکی باشند و یا مثل میز رایانه و انواع دسته کلیدهای خانه و یا دفتر کار جزء وسایل غیر الکترونیکی باشند، با یکدیگر فرق می کند. سایت مشهورشو با ارائه ی توضیحی مختصر طریقه ی ضدعفونی کردن این وسایل را توضیح می دهد.

ضدعفونی کردن لوازم شخصی الکترونیکی

ضدعفونی کردن لوازم شخصی الکترونیکی در مقایسه با سایر لوازم نیاز به دقت و احتیاط بیش تری دارد تا به وسایل خسارتی وارد نشود، علاوه بر این، چنانچه احتیاط های لازم انجام نشود احتمال به وجود آمدن خطراتی مانند انفجار و آتش گرفتن وسایل نیز وجود خواهد داشت که به طور قطع تنها به ایجاد خسارت مالی ختم نخواهد شد. برای ضدعفونی کردن موبایل بهتر است ابتدا موبایل خاموش شود، سپس با پارچه ای که ماده ی ضدعفونی کننده به آن اسپری شده است، تمام قسمت های آن به طور کامل مرطوب شود. ماده ی ضدعفونی کننده باید حداقل برای یک دقیقه روی موبایل باقی بماند و پس از آن با یک پارچه ی میکروفیبر (Microfiber) که عموماً برای پاک کردن صفحه ی موبایل و عینک مورد استفاده قرار می گیرد، کاملاً تمیز شود. پس از این که کار ضدعفونی کردن تمام شد، به دلیل این که اغلب ضدعفونی کننده ها حاوی الکل هستند و در واقع بهترین نابودکننده ی ویروس کرونا الکل می باشد، حداقل بایستی به مدت ده دقیقه گوشی روشن نشود و مورد استفاده قرار نگیرد تا الکل موجود در ماده ی ضدعفونی کننده به طور کامل تبخیر شده باشد.

ضدعفونی کردن لوازم شخصی غیر الکترونیکی

ضدعفونی کردن لوازم شخصی اگر غیر الکترونیکی باشند، تنها کافی است مایع ضدعفونی کننده که عموماً الکل های طبی هستند، بر روی سطوح اسپری شوند و پس از گذشت چند دقیقه با یک دستمال پاکیزه تمیز شود. وسایلی که امکان شستشوی آن ها وجود دارد را نیز به راحتی می توان با مواد شوینده و آب نیمه گرم شستشو داد و از وجود ویروس کرونا خلاص شد. البته دقت در شستشو دادن وسایل به صورت کامل و اطمینان از شستشوی همه ی قسمت های آن بسیار مهم است. وسایل باید به طور کامل و خیلی خوب آغشته به کف شوند و پس از چند دقیقه آبکشی آن ها انجام گیرد.

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا