برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید

جزئیات بلاگ

روش های امنیت منزل و حفاظت در برابر سرقت

روش های امنیت منزل و حفاظت در برابر سرقت

در این مطلب سعی میکنیم شما را با روش های مختلفی که به امنیت منزل و چگونگی حفاظت موثر منزل در برابر سرقت مربوط میشود آشنا کنیم. کارشناسان توصیه هایی را مطرح می کنند که اگر آنها را به طور مداوم رعایت کنیم قطعا می توانیم گام های بزرگی در راستای تامین امنیت منزل خود و حتی دوستان و آشنایان خود برداریم.

در اینجا مهمترین و کاربردی ترین این موارد را برای شما بازگو می کنیم:

از دوربین های مدار بسته استفاده کنید:

استفاده از دوربین مدار بسته در اطراف محل زندگی شما و انتخاب نوع مناسبی از آن بسته به محل زندگیتان در تامین امنیت منزل بسیار مهم است. قطعا سارقان اولین موردی را که هنگام تصمیم گیری برای دستبرد زدن به خانه ی شما لحاظ می کنند این است که آیا محل زندگی شما دارای این سیستم محافظتی و شناسایی هست یا نه و در گام بعدی برای عبور بهتر از این خط دفاعی،برنامه ریزی

اهمیت نصب دوربین مدار بستهاهمیت نصب دوربین مدار بسته

میکنند شما حتی می توانید با نصب یک تابلو با عبارت: این محل با دوربین کنترل میشود، به صورت محترمانه به سارقان هشدار کافی بدهید.

 

مخفی کردن لوازم با ارزش از دید افراد نا آشنا در منزل:

چنانچه برای مثال نیاز دارید تعمیرکاری را وارد منزلتان کنید، سعی کنید لوازم گران قیمت مثل طلا، لپ تاپ، موبایل و … را تا حد امکان از دید و دسترس او دور کنید. حتی افرادیی که برای امری دیگر آنها را منزل دعوت کرده اید.این به معنای این نیست که این افراد دزد هستند؛ ما باید هوشیار باشیم. یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که میگوید: مراقب اموالت باش تا همسایه را دزد نکنی!

 

درب پارکینگ یک نقطه ی ضعف بزرگ امنیتی:

در هنگام ورود و خروج با اتومبیل از منزل همواره باید مراقب اطرافتان باشید.  همچنین هنگامی  که وارد پارکینگ شده اید و برای انجام کاری، مشغول هستید ممکن است سارقان از این فرصت استفاده کنند و چه بصورت پنهانی یا خشونت آمیز وارد منزل شما شوند! هیچگاه ریسک نکنید.

 

پارکینگ و نکات امنیتی آن
پارکینگ و نکات امنیتی آن

 

افراد غریبه و تلفن منزل شما و شبکه های اجتماعی:

شما نباید شماره تلفن ثابت منزل خود را به راحتی در اختیار همه قرار دهید! این سبب می شود فردی که قصد سرقت از منزل شما را دارد و همچنین تلفن منزل را در اختیار دارد پس از رسیدن به درب منزل شما اقدام به تماس کند و چنانچه پاسخگو نبودید، یقین حاصل کنند که در منزل نیستند و اقدام به ورود کند. امنیت منزل خود را به سادگی واگذار نکنید. حتی شما میتوانید میزان صدای تلفن منزل را بسیار کم کنید تا وقتی در خانه نیستید کسی متوجه نبودن شما نشود.

افراد غریبه و تلفن منزل شما و شبکه های اجتماعیتلفن منزل

همچنین زمانی که در مسافرت هستید اقدام به انتشار عکس در حساب های اجتماعی خود مثل اینستاگرام، واتساپ و غیره نکنید. بسیاری از موارد سارقان با شما ارتباط نزدیکی دارند و با این کار برای آنها کارت دعوت به منزل برای سرقت صادر کرده اید.

تعویض قفل دربتعویض قفل درب

 

تعویض قفل یا درب منزل:

اگر به تازگی در منزلی ساکن شده اید یکی از نکات امنیت منزل که حتما باید به آن توجه کنید تعویض سریع قفل درب منزل است.

حتی اگر سالهاست در منزلی سکونت دارید و کیفیت درب ورودی منزل خوب نیست نسبت به تعویض درب ورودی اقدام کنید. یکی از روش های ورود به منزل توسط سارقان شکستن درب های سست است. شما میتوانید این درب ها را با مدل های مستحکم فلزی یا چوبی مقاوم تعویض کنید.

استفاده از ۲ قفل بر روی یک درب هم ایده ی خوبی است که بسیار مفید و ضروری می باشد.

 

پنجره های ورودی:

اگر در طبقات اول یا دوم هستید یکی از راه های ورود به منزل شما از طریق پنجره هاست. از طرفی در هنگام وقایعی مثل آتش سوزی شما باید بتوانید به راحتی از همین پنجره ها خارج شوید!

پس نصب حفاظ یا حصارهای جوشکاری شده و یکپارچه راه مناسبی نیست. اما میتوانید از حصارهایی استفاده کنید که به راحتی باز و بسته میشوند و با داشتن یک قفل ایمن بر روی خود ایمنی منزل تان را تامین کنند. پس میبینید که درب و پنجره و حفاظ اهمیت بالایی در امنیت منزل دارند.

قفل بر روی حصارهای پنجرهقفل بر روی حصارهای پنجره

 

کارتن و مقوای وسایل گران قیمت:

اگر به تازگی برای منزل خود لوازم خانگی بزرگ مثل یخچال، گاز و … خرید کرده اید توجه داشته باشید که کارتن آن را نباید بصورت یکپارچه در قسمت زباله دانی بیرون منزل بگذارید. سارقان و خدای ناکرده، بدخواهان به وجود این وسایل در منزل شما پی میبرند و امنیت منزل شما به خطر می افتد.

کارتن لوازم منزل را کوچک کرده و دور بیاندازید.

کارتن لوازم منزل را کوچک کرده و دور بیاندازید.

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا