برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید

جزئیات بلاگ

اگر آزمایش کرونا ویروس شما مثبت است این خوراکی ها را بخورید

اگر آزمایش کرونا ویروس شما مثبت است این خوراکی ها را بخورید

اگر آزمایش کرونا ویروس شما مثبت است علاوه بر قرنطینه کردن خود و دوری از افراد خانواده به منظور انتقال ندادن بیماری کرونا به آن ها دو کار بسیار مهم وجود دارد که باید انجام بدهید. انجام این دو کار به شما کمک می کند تا بتوانید بر بیماری و مشکلات حاصل از آن غلبه پیدا کنید و با اقتدار کامل آن را شکست بدهید.

  • حفظ و تقویت روحیه و بالا بردن امید به بهبود پیدا کردن
  • داشتن تغذیه مناسب با استفاده از مواد غذایی سالم و تازه

اگر آزمایش کرونا ویروس شما مثبت است با روحیه باشید

اگر آزمایش کرونا ویروس شما مثبت است روحیه خود را حفظ کنید و مطمئن باشید با رعایت دستورات درمانی پزشکان و عمل کردن به توصیه های آن ها در رابطه با تغذیه بیماران کرونایی، پس از طی شدن دوره درمان این بیماری، قطعاً بهبود پیدا خواهید کرد. حفظ روحیه در طول دوره ی درمان بیماری کووید ۱۹ که آن را با عنوان کرونا شناخته ایم، ایمنی بدن شما را تا میزان قابل ملاحظه ای بالا می برد و همین ویژگی سبب می شود تا توان بدنتان را برای مقابله با کرونا ویروس افزایش داده، بدن بتواند وظیفه ی درمانی خود را به خوبی انجام بدهد. برخی از کارهایی که می تواند به شما کمک کند تا در دوران قرنطینه به خصوص در دوران قرنطینه خانگی به روحیه ی شما آسیبی وارد نشود، عبارت هستند از:

  • حتماً این نکته را در نظر بگیرید که دوران قرنطینه محدود است و به زودی تمام خواهد شد.
  • تماس خود را با دوستان و آشنایانی که اخلاق خوبی دارند و روحیه دهنده هستند با استفاده از دنیای مجازی حفظ نمایید. ناگفته مشخص است که تماس داشتن با افرادی که نگرشی منفی دارند و حال شما را بدتر می کنند، به هیچ وجه کار درستی نیست و حتی در صورت تماس از طرف آن ها بهتر است خیلی محترمانه به دلیل نیاز به استراحت داشتن، مدت زمان تماس را بینهایت کوتاه کرد.
  • شنیدن و دیدن اخبار را بسیار کاهش دهید، به خصوص اخبار موجود در فضای مجازی که عموماً قابل استناد نیستند و درستی آن ها تا حد زیادی قابل تردید است.
  • اخبار مربوط به بیماری کرونا را از منابع معتبر پیگیری کنید.

اگر آزمایش کرونا ویروس شما مثبت است این خوراکی ها را بخوریداگر آزمایش کرونا ویروس شما مثبت است این خوراکی ها را بخورید

اگر آزمایش کرونا ویروس شما مثبت است تغذیه مناسب داشته باشید

اگر آزمایش کرونا ویروس شما مثبت است حتماً بایستی به دستورات غذایی پزشک معالج خود عمل کنید تا بدنتان بنیه ی کافی برای سپری کردن دوره ی درمان و غلبه بر بیماری را داشته باشد. البته اصولاً خاصیت عمومی بیماری کرونا به این صورت است که بیماران دچار کم اشتهایی می شوند و تمایلی به خوردن غذا ندارند. بهتر است برای غلبه بر این ویژگی بیماری یا از یک متخصص تغذیه کمک بگیرید تا یک رژیم کامل غذایی به شما بدهد و یا به توصیه هایی که در این مقاله ی سایت مشهورشو به آن ها اشاره می شود و برگرفته از مطالب سایت وزارت بهداشت کشور می باشد عمل نمایید.

اگر آزمایش کرونا ویروس شما مثبت است مایعات مصرف کنید

اگر آزمایش کرونا ویروس شما مثبت است مصرف مایعات فراوان به میزان حداقل هشت لیوان در طول روز ترشحات مجاری هوایی بدن شما را رقیق می کند بنابراین مصرف مایعات زیر بسیار توصیه می شود:

  • آب: نوشیدن آب سرد و آب یخ اصلاً مناسب نیستند. آب معدنی نیز به دلیل داشتن املاح معدنی گزینه ی بسیار خوبی محسوب می شود.
  • آبمیوه: آب میوه های تازه بسیار مفید است و ویتامین های لازم برای بدن را به بهترین شکل ممکن تأمین می کند. آب میوه هایی مانند پرتقال، سیب، هندوانه و انواع دیگری از میوه ها
  • آب سبزی های تازه: آب سبزی های تازه نظیر کرفس، هویج، گوجه فرنگی و دیگر سبزیجات بسیاری از مواد مورد نیاز بدن را در اختیار آن قرار داده، سبب تقویت آن می شود.
  • سایر مایعات نظیر آب گوشت، آب مرغ و چای کمرنگ

اگر آزمایش کرونا ویروس شما مثبت است سوپ و آش میل کنید

میل کردن انواع گوناگون سوپ مانند سوپ جو، جو دوسر، سوپ بلغور و سوپ سبزیجات و آش هایی سبک مثل آش جو، آش سبزیجات و آش برنج غذاهای بسیار مناسبی برای بیماران مبتلا به کرونا هستند.

اگر آزمایش کرونا ویروس شما مثبت است میوه و سبزی تازه میل کنید

اگر آزمایش کرونا ویروس شما مثبت است میل کردن انواع میوه ها و سبزی های تازه مانند سبزی خوردن، کاهو، کلم، فلفل دلمه ای و انواع دیگری از آن ها که دارای مقادیر زیادی ویتامین و املاح معدنی هستند، بسیار مفید هستند. مصرف سبزیجات به صورت آب پز هم یکی از مواد غذایی بسیار خوب برای دوران بیماری می باشد.

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا